در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 24 تیر 1399
 • شهادت امام جعفر صادق (ع) بر عموم مسلمین تسلیت باد!

  امام جعفر صادق (ع) :

  "شیعتنا الرحماء بینهم ، الذین اذا خلوا ذکروا الله ."

  شیعیان ما با یکدیگر مهربانند، چون تنها باشند خدا را یاد کنند .

  جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب، ششمین امام مذهب شیعه امامی و پنجمین امام مذهب اسماعیلیه است. امام صادق(ع) بنا به نقل برخی منابع، در 17 ربیع‌الاول سال 80 هجری
  و به نقل منابع دیگر، در سال 83 هجری
  قمری دیده به دنیا گشودند. ایشان در مدینه و در زمان عبدالملک بن مروان متولد شدند. مادر آن حضرت فاطمه (ام‌فروه)، دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر بود.

  در دوران امامت امام صادق(ع)، به علت ضعف حکومت اموی، آزادی بیشتری برای ابراز عقیده به وجود آمد و بحث‌های علمی بسیاری در موضوعات مختلف درگرفت. این آزادی علمی و دینی که برای کمتر امامی از ائمه دوازده‌گانه وجود داشت، سبب شد تا شاگردان امام آزادانه در مباحث علمی شرکت کنند

  سیاست نخست امام صادق(ع) یک سیاست فرهنگى و در جهت پرورش اصحابى بود که از نظر فقهى و روایى از بنیان‌گذاران تشیع جعفرى به شمار آمده‌اند. بیشتر روایات اهل بیت(ع)، از امام صادق(ع) است و از این‌رو مذهب شیعة امامی را مذهب جعفری نیز می‌خوانند. فقه جعفرى، بنیانگذار تشیع نیرومندى گشت که روز به روز اوج بیشترى گرفت و فروغ آن تا امروز روشنی بخش امت مسلمان بوده است.

  سلام و درود بر آن امام همام که بوستان دین محمّدی (ص)، از نور حکمتش روشن و سرادق گردون از زلال ناب معرفتش گلشن است.

  دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان شهادت آن سپهر دانش و بینش، صادق آل محمد (ص)، را بر پویندگان طریق مذهب جعفری تسلیت عرض می‌نماید.

  روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان و دانشکده شهید چمران رشت

  نظرات کاربران