در حال بارگذاری ...
جمعه 20 تیر 1399
 • وبینار آموزشی نحوه استفاده از سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای با حضور معاون آموزشی و مدیرکل فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با پشتیبانی فنی دانشکده شهید چمران رشت و بصورت پخش سراسری در آپارات برگزار شد.

  وبینار آموزشی نحوه استفاده از سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد. استان های برخط :گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، قزوین و زنجان و ...

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی حرفه ای استان گیلان،عصر روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ وبینار اموزش سامانه سمیاد با پشتیبانی فنی و میزبانی دانشکده شهید چمران رشت و پخش سراسری در آپارات توسط روابط عمومی این دانشکده برگزار شد
  این وبینار آموزشی  با حضور روسا و معاونین آموزشی چندین استان از جمله گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، اردبیل، زنجان، و چند استان دیگر توسط دکتر غلامرضا کیانی معاونت آموزشی دانشگاه فنی حرفه ای و دکتر اردستانی مدیرکل فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای برای اساتید و دانشجویان  قسمت های مختلف این سامانه و استفاده از آن برای بینندگان شرح داده شد.
  دکتر کیانی گفتند: سعی شده است در این سامانه هم حریم خصوصی اساتید رعایت گردیده و دانشجویان از سردرگمی در دریافت دروس بیرون آیند و آینده آموزش مجازی دانشگاه با راه اندازی این سامانه تکمیل می شود همچنین سامانه در حال تکمیل سازی است و در هر صورت اگر اشکالاتی جزئی در آن باشد به سرعت رفع می شود و این سامانه بومی سازی شده می باشد که در دانشگاه های معتبر جهان در حال استفاده است. ایشان در ادامه گفتند ما سعی می کنیم آموزش مجازی از طریق این سامانه به نحو مطلوبی برسانیم. از دست اندرکاران ایجاد این سامانه بسیار متشکریم که با نهایت تلاش آنرا به فوریت آماده نموده و یکی از سامانه های بسیار خوبی در وزارت علوم می باشد که بر روی اون کار شده است.
  دکتر اردستانی در ابتدای صحبت خود گفتند در این سامانه سعی شده است هر آنچه که استاد در یک کلاس درس لازم دارد مهیا شود تا بتواند رصد و پایش دانشجو را به نحو مطلوبی انجام دهد و همچنین نظارت  دانشگاه بر امور نمره‌دهی و کلاس بندی تا جایی که ممکن بود مهیا گردد و اگر درس اساتید و یا نام دانشجویان در کلاس موردی از قلم افتاد از سامانه میز خدمت قابل رفع است در ادامه ایشان توضیحاتی در مورد ورود به سامانه و همچنین قسمت های مختلف سامانه و کار با آن را تشریح نمودند. ایشان گفتند در روی سامنه در قسمت پرس و پاسخ آموزشهای قسمت های مختلف سامانه بارگذاری گردید که می تواند پاسخ اکثر سولات اساتید و دانشجویان باشد.
   سپس حاضرین در وبینار و همچنین شرکت‌کنندگان در پخش زنده آپارات سوالات خود را  پرسیدند و دکتر کیانی معاونت آموزشی دانشگاه و دکتر اردرستانی مدیر کل فناوری دانشگاه به آن پاسخ داند.
  در پایان این وبینار دکتر کیانی از دکتر رسول شمشادی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان و دکتر مجتبی معصوم نژاد معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده شهید چمران رشت از فراهم آوردن امکان برگزاری وبینار برای چند استان تقدیر و تشکر نمودند و از همه خواستند تا در تثبیت و استفاده از این سامانه اهتمام لازم را داشته باشند.
  قابل ذکر است که در پخش زنده این وبینار حدود ۱۸۰۰ نفر استاد و دانشجو از آن دیدن فرمودند و بخش آنلاین آن با اسکای روم  و با پشتیبانی فنی  آقای محسن کارگاه مسئول فناوری دانشکده و پخش زنده سراسری آن در آپارات و با پشتیبانی روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان توسط آقای رضا رمضانی انجام گرفت.

  نظرات کاربران