در حال بارگذاری ...
جمعه 20 تیر 1399
 • بازدید دکتر احمدی نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان

  دکتر احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی: ما در آموزش دانشگاهی باید با بررسی و بازنگری سرفصل ها به گونه ای عمل کنیم که دانشجویان پس اتمام آماده جذب بازار کار باشند و نیاز به آموزهای اضافی نداشته باشند. البته صنایع و حرف مختلف در این نیاز سنجی و همکاری دخالات داشته باشند تا خروجی مطلوب حاصل شود و این مهم به نظر می رسد توسط دانشگاه فنی و حرفه ای که بیشتر آموزش آن کارگاه محور است به واقعیت نزدیک تر است.

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان،  دکتر احمدی نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  روز شنبه 31 خرداد 1399 از دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان بازدید به عمل آورد.

  در ابتدای این بازدید نشستی با با دکتر رسول شمشادی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان و معاونین دانشگاه برگزار شد. در این جلسه دکتر شمشادی ضمن زنده نگه داشتن یاد خاطر شهید چمران در سالروز شهادت شان، با تاکید بر این موضوع که آموزشهای این دانشگاه در حوزه مهارتی و اشتغال محور می باشد کمک نمایندگان به توسعه این دانشکاه خصوصا اعضا کمیسیون آموزش مجلس با توجه نامگذاری سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری را خواستار شد. ایشان در ادامه خواستند که مجلس محترم برای توسعه آموزشهای مهارتی و جلب نظر دستگاه ها به آموزشهای اشتغال محور کمیته ای به نام مهارت و اشتغال بنا نهاده شود

  در ادامه محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از نحوه عملکرد دانشگاه در حوزه مهارت، نیاز جامعه کنونی را توسعه آموزهایی که نهایت به خود اشتغالی و توسعه صنعت می شود را ضرروی دانستند. ایشان تاکید داشتند ما در آموزش دانشگاهی باید با بررسی و بازنگری سرفصل ها به گونه ای عمل کنیم که دانشجویان پس اتمام آماده جذب بازار کار باشند و نیاز به آموزهای اضافی نداشته باشند. البته صنایع و حرف مختلف در این نیاز سنجی و همکاری دخالات داشته باشند تا خروجی مطلوب حاصل شود و این مهم به نظر می رسد توسط دانشگاه فنی و حرفه ای که بیشتر آموزش آن کارگاه محور است به واقعیت نزدیک تر است.

  پس از اتمام جلسه از کارگاه و آزمایشگاه ها و پروژهای در حال اجرای دانشکده شهید چمران رشت بازدید نمودند و بر مزار شهید گمنام دفاع مقدس حاضر ضمن قرائت فاتحه، ادای احترم نمودند.

  نظرات کاربران