در حال بارگذاری ...
جمعه 8 بهمن 1400

اولین نمایشگاه کار با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی گیلان به میزبانی دانشکده شهید چمران دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان، اولین نمایشگاه کار با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی گیلان به میزبانی دانشکده شهید چمران دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان برای اولین بار در کشور در 6 دی 1400 برگزار شد.

در این نمایشگاه که برای اولین بار برگزار شد، هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با فضای کسب کار و شرکت های موفق در حوزه کسب کار و کار آفرینی است. در افتتاحیه این نمایشگاه، دکتر رسول شمشادی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان دانشگاه نسل سوم مهارت محور در حوزه کسب کار می تواند حضوری پررنگ داشته و در تربیت نیروی انسانی ماهر نقش مهمی ایفا می کند. لازم به ذکر است این دانشگاه برای اینکه خود را به نسل چهارم دانشگاه ها برساند باید در حوزه مسئولیت های اجتماعی ورود کند و ما با تعامل با دستگاه های مختلف سعی داریم این مهم را به نحوه احسن انجام داده تا در ارتباط با آموزش های مهارتی در این زمینه ها با معرفی دانش آموختگان خود زمینه بالندگی اجتماعی آنها را فراهم کنیم و واقعا با پتانسیلی مهارتی که دارد یکی از دانشگاه های پیشروی کشور در این زمینه است.

در ادامه این افتتاحیه دکتر علیزاده تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی گیلان از عزم این نهاد برای توسعه اشتغال و اشتغال پایدار جوانان خبر داد و گفت: بنابه فرمایشات رئیس جمهوری ما باید زمینه برای ایجاد حداقل یک و نیم میلیون شغل تا پایان 1401 را فراهم کنیم و ناگزیر هستم با تعامل با دانشگاه ها این جوانان را برای برای کسب کار های پایدار آماده کنیم. دانشگاه فنی و حرفه ای با توجه ماهیت و رسالتی که در آن تعریف شده است می تواند در این زمینه به ما کمک کند. به همین منظور با هدف ارتباط بین کار و اشتغال و آموزش های مهارتی ما از طریق ظرفیت های که کاریابی ها زیر مجموعه این نهاد دارند بنا داریم ارتباط کارفرما با دانش آموختگان خصوصا مهارتی را فراهم کنیم تا آنچه که در حوزه اشتغال به عنوان زیرساخت ورود به حرفه گری در بازار کار است را فراهم نماییم.

در این افتتاحیه چندین نفر از کارفرماین موفق در حوزه کسب کارهای فنی و همچنین مدیران کارفرمایی برای حاضران مسایل و مشکلات کسب کار و همچنین روش های موفقیت در این حوزه را برای شرکت کنندگان بیان نمودند.

در نهایت  نمایشگاه یک روزه ای ترتیب داده شده افتتاح شد، لازم ذکر است چندین شرکت موفق دانش بنیان در حوزه کسب کار و همچنین محصولات مهارت محور دانشگاه فنی و حرفه ای استان گیلان  به نمایش عموم در آمد.

نظرات کاربران